چند نکته برای آماده کردن حیوانات خانگی دیگر هنگام اضافه شدن پرنده جدید

چند نکته برای آماده کردن حیوانات خانگی دیگر هنگام اضافه شدن پرنده جدید

در این مقاله توجه شما را به چند نکته برای آماده کردن حیوانات خانگی دیگر هنگام اضافه شدن پرنده جدید، جلب می‌کنیم.
فرض کنید شما می‌خواهید پرنده‌ی جدیدی را خریداری کنید و پرنده‌ی مورد علاقه‌تان را نیز انتخاب کرده‌اید. مکانی آرام و امن برای او فراهم آورده‌اید، قفسی مناسب برای او انتخاب کرده‌اید و قفس را در محلی مناسب قرار داده‌اید. در این شرایط به نکته‌ی دیگری نیز باید توجه کنید و آن دیگر اعضای خانواده هستند. نه تنها افراد دیگر بلکه حیوانات خانگی دیگر نیز باید در نظر گرفته شوند و برای ورود یک عضو جدید آماده شوند.
روش‌های مختلفی برای معرفی پرنده‌ی جدید وجود دارد که اکثر آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند. اگر خانه‌ی شما مکانی آرام است و اعضای خانواده و حیوانات خانگی با آرامش و احترام در کنار هم زندگی می‌کنند، معرفی پرنده‌ی جدید می‌تواند کار بسیار راحتی باشد.

%d8%a7%d8%b6%d8%a7%d9%81%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%be%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%d9%87

اول از همه حیوانات خانگی موجود را یک یا دو هفته قبل از ورود پرنده‌ی جدید به خانه‌ آماده کنید. بگذارید بدانند که پرنده‌ی جدیدی قرار است به خانه‌ بیاید و قفس او قرار است در چه مکانی قرار بگیرد. به آرامی به آن‌ها بفهمانید که این محل متعلق به پرنده‌ی جدید است و نباید به نزدیکی این مکان بیایند و مزاحم او شوند .

همچنین در این زمان سعی کنید محبت بیشتری نسبت به حیوانات خانگی خود داشته‌ باشید، با آن ها ارتباط چشمی داشته باشید و سعی کنید به آن‌ها بفهمانید که دوستشان دارید.

شناختن پرنده‌ی جدید

%d8%a7%d8%b6%d8%a7%d9%81%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%be%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%d9%87

صاحبان پرند‌گان اغلب پرنده‌ی جدید را از همان بدو ورود در کنار پرنده‌گان دیگر قرار می‌دهند در حالی که بهتر است که او را برای مدتی در مکانی جدا از دیگر حیوانات قرار دهیم. این کار ممکن به نظر اشتباه باشد و این تصور را ایجاد کند که با جدا کردن پرنده‌ی جدید از حیوانات دیگر او نمی‌تواند با محیط جدید، حیوانات و اعضای خانواده آشنا شود. اما یکی از اهمیت‌های جداکردن پرنده‌ی جدید در ابتدا این است که هم پرنده‌ و هم حیوانات خانگی دیگر از آسیب‌های فیزیکی و احساسی محافظت شوند. همچنین در مدتی که پرنده‌ی جدید جدا از بقیه است به شما کمک می‌کند که او را زیر نظر بگیرید و نکاتی را در مورد خصوصیت‌های اخلاقی او (چه چیز‌هایی را دوست دارد، از چه چیز‌هایی می‌ترسد و …) متوجه شوید و این نکات را هنگام آشنا کردن او با پرندگان و حیوانات‌خانگی دیگر رعایت کنید.

آشنا کردن پرنده‌ی جدید با خانه

زمانی که پرنده‌ی جدید در خانه‌ی جدیدش که جدا از بقیه است احساس راحتی کرد و تغذیه مناسبی داشت، آشنا کردن او با نقاط مختلف خانه می‌تواند شروعی باشد برای آشنا شدن با پرندگان و حیوانات خانگی دیگر. برای مثال پرنده‌ی جدید را روی دست خود بنشانید و نزدیک قفس پرنده‌های دیگر ببرید و آن‌ها را به هم معرفی کنید و اجازه دهید به یکدیگر نگاه کنند. نشان دادن و معرفی پرنده‌ی جدید به پرند‌گان و حیوانات‌خانگی دیگر باید به صورتی باشد که حیوانات احساس کنند که شما آن ها را فراموش نکرده‌اید و همچنان دوستشان دارید و پرنده‌ی جدید دوست جدیدی است و باید برای راحتی او نهایت تلاش خود را انجام دهند.

%d8%a7%d8%b6%d8%a7%d9%81%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%be%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%d9%87

صحبت کردن با حیوانات و اینکه انتظار داشته‌ باشیم که صحبت‌های ما را بفهمند و واکنش نشان دهند، عجیب به نظر می‌رسد. اما اکثر اوقات حیوانات‌خانگی به صحبت کردن واکنش نشان می‌دهند، بخصوص پرنده‌ها که در فضای داخل خانه زندگی می‌کنند و افراد خانه به طور معمول‌ با آن‌ها صحبت می‌کنند.
توجه داشته‌ باشید که برای جلوگیری از آزرده شدن پرنده‌ها و حیوانات خانگی دیگر، چیزی را که متعلق به آن‌ها است را از همان ابتدا در اختیار پرنده‌ی جدید قرار ندهید. برای مثال قفس پرنده‌ی جدید را در مکانی که قبلاً جای قفس پرنده‌ی دیگر و یا جای تخت حیوان خانگی دیگر بوده قرار ندهید.

و در آخر توجه داشته‌ باشید که مهمترین عامل برای اینکه پرنده‌ی جدید بتواند هر چه سریعتر عضوی از اعضای خانواده شود این است که فضایی آرام، بدون تنش و شامل احترام و ملاحظه بر خانه حاکم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *