تعیین جنسیت فنچ و مرغ عشق

تعیین جنسیت فنچ و مرغ عشق
تعیین جنسیت فنچ و مرغ عشقReviewed by عاس بهرامی on Nov 22Rating: 1.0تشخیص جنسیت مرغ عشق و فنچتشخیص و تعیین جنسیت مرغ عشق و فنچ و جوجه مرغ عشق

سلام خدمت شما عزیزان.

تعیین جنسیت مرغ عشق نر:دو روش وجود دارد که روش اول از روی بینی مرغ عشق است ، اگر بینی مرغ عشق آبی،صورتی،بنفش باشد مرغ عشق نر است و روش دوم را در ادامه این مطلب منتشر خواهیم کرد.

 

تعیین جنسیت مرغ عشق ماده:اگه بینی مرغ عشق سفید،قهوای و یا با حاله ای بسیار کمرنگ آبی ، این مرغ عشق ماده است.

در تعیین جنسیت مرغ عشق مانند همه پرندگان دیگر راه های فراوانی برای تشخیص جنسیت وجود دارد که اغلب این راه هارا افرادی انجام میدهند که اطلاعاتی در مورد (رنگ بینی در مرغ عشق ها) ندارند!! که الان این یکی از این روش هارو برای شما توضیح خواهم دادم.

 

روش دوم تشخیص جنسیت مرغ عشق ها: در مرغ عشق نر باید به جناق سینه توجه کرد،که جناق سینه مرغ عشق نر ستبر تر و محکم تر میباشد و در  مرغ عشق ماده جناق سینه کمی نرم تر است.

تشخیص جنسیت جوجه مرغ عشق: تشخیص جنسیت مرغ عشق تا قبل از ۲ ماهگی کار بسیار دشواری است و تنها باید با استفاده از آزمایشگاه های تخصصی جنسیت رو پیدا کرد.

 

تشخیص جنسیت مرغ عشق ها آلبینو و لوتینو: روش تشخیص جنسیت مرغ عشق لوتینو و البینو به همان شکل مرغ عشق معمولی است ولی با کمی تفاوت که ممکن است در این دو رنگ،رنگ بینی کمی کم رنگ تر از نوع معمولی آن است.

 

 

تعیین جنسیت فنچ نر: در فنچ های زبرا و سفید و هم اندازه هایشان،نوک جنس نر پر رنگ تر از ماده است و تقریبا میشه گفت به سرخی میزند و جنس نر لُپی نارنجی رنگ دارد.

تعیین جنسیت فنچ ماده:در فنچ ماده لُپ با رنگی نارنجی وجود ندارد ، فنچ ماده رنگی ساده تر و کم خط تر از فنچ نر دارد.

نکته ! فنچ های نر وقتی در گله قرار میگیرند بسیار بیشتر از فنچ های ماده سرو صدا میکنند.

 

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید🌹

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *