چند نکته برای آرام کردن سر و صدا ی طوطی ها چگونه طوطی کم سر و صدایی داشته باشیم

چند نکته برای آرام کردن سر و صدا ی طوطی ها چگونه طوطی کم سر و صدایی داشته باشیم

به طور کلی طوطی ها پرندگان پر سر و صدا یی هستند. طوطی ها در طبیعت با صداهایی که ایجاد می‌کنند با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و همین کار را در خانه نیز انجام می دهند.
صاحبان طوطی‌‌‌ها باید این موضوع را بدانند که برقراری ارتباط از طریق ایجاد صدا یکی از نشانه های سلامتی و اجتماعی بودن طوطی ها است. البته طوطی ها می توانند بیاموزند که با روش های واضح تر و خوشایندتری با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنند.

میزان سر و صدای طوطی

همانطور که گفته شد ایجاد صدا جز طبیعت طوطی ها است. به یاد داشته باشید که هر صدایی که گوش شما را آزار می دهد الزاماً صدای غیر عادی و بیش از اندازه ی طوطی نیست.
برخی از رفتار شناسان می گویند:

زمانی که دایره ی لغات طوطی به اندازه ای برسد که جیغ کشیدن دیگر معنی خاصی ندهد، طوطی آرامتر می شود و اگر پس از این دوره طوطی شما هنوز جیغ می کشید و سر و صدا ایجاد می کرد آنوقت به فکر حل مشکل باشید.

واکنش شما نسبت به سر و صدای طوطی

%d8%b3%d8%b1-%d9%88-%d8%b5%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d9%88%d8%b7%db%8c

واکنش طبیعی انسان نسبت به صداهای ناخواسته به صورتی است که می خواهد جهت کاهش آن صدا اقداماتی انجام دهد. یکی از اشتباهاتی که صاحبان طوطی ها انجام می دهند این است که هر بار که طوطی جیغ می کشد نسبت به آن واکنش نشان می دهند. زمانی که به سر و صدای بیش از حد طوطی واکنش نشان می دهیم در واقع این رفتار را در او تشویق می کنیم.

%d8%b3%d8%b1-%d9%88-%d8%b5%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d9%88%d8%b7%db%8c

برای صحبت کردن با طوطی یا صدا کردن او زمانی را انتخاب کنید که سر و صدای طوطی آرامتر شده یا پرنده شما کاملاً ساکت شده است. طوطی ها معمولاً زمان کوتاهی بین سر و صداهای طولانی ساکت می شوند و استراحت می کنند. این زمان خوبی برای ارتباط برقرار کردن با طوطی است. اینگونه طوطی یاد می گیرد که هنگامی که آرامتر است توجه بیشتری دریافت می کند.

جیغ کشیدن های طوطی به چه معنی است؟

%d8%b3%d8%b1-%d9%88-%d8%b5%d8%af%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d9%88%d8%b7%db%8c

به طور کلی طوطی ها با ایجاد سر و صدا ارتباط بر قرار می کنند. صاحبان طوطی ها باید بتوانند تشخیص دهند طوطی آن ها به چه صورت ارتباط برقرار می کند و هر کدام از جیغ کشیدن ها و سر و صداهای طوطی به چه معنی است. برای مثال کدام صدا نشان دهنده ی مشکل داشتن طوطی و کدام صدا برای جلب توجه شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *